"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

16 październik 2022
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceSpotkanie miało miejsce 16.10.2022 r. w Hajnówce w naszej parafii.

Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie zgromadził małżeństwa z Bielska Podlaskiego, Brańska, Hajnówki i Rudki.

Początek spotkania miał miejsce w salce parafialnej przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce. Uroczystego rozpoczęcia dokonał ks. prałat Zbigniew Niemyjski – proboszcz tutejszej parafii. Następnie w temat spotkania wprowadziła para rejonowa Agnieszka i Dariusz Pieśluk. Po konferencji nastąpiło świadectwo jednego z małżeństw, które miało możliwość być w wakacje z rodziną na rekolekcjach Domowego Kościoła. Kolejnym punktem było spotkanie w grupach, które miało za zadanie zwrócić uwagę na temat dawania chrześcijańskiego świadectwa w miejscach codziennego przebywania.

Najważniejszym punktem była uroczysta Eucharystia, sprawowana w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce, Podczas niej dwie pary małżeństw z Hajnówki, zostały oficjalnie włączone do Domowego Kościoła.

Ostatnim punktem Rejonowego Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie była wspólna agapa. Warto zaznaczyć, że tego dnia była była również obecna para diecezjalna – Halina i Waldemar Szymoniakowie.

GALERIA

tekst: ks. Mariusz Woltański

zdjęcia: Dariusz Pieśluk

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011