"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: poniedziałek, 26 luty 2024 r.
Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Październik – to miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej.

1 październik 2022
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceŚw. Jan Paweł II mówił, że modlitwa różańcowa zajmowała ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia.

Papież Franciszek podkreśla, że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki.

Od soboty, 01 października rozpoczynamy odprawianie Nabożeństw Różańcowych. Będą  one odprawiane w naszym kościele przez cały październik o godz. 18.00. Dlatego Msza Św. wieczorowa w dni powszednie w październiku będzie odprawiana o godz. 17.30 i  bezpośrednio po Mszy św. będzie Różaniec.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

ks. Zbigniew Niemyjski - proboszcz

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011