"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: poniedziałek, 26 luty 2024 r.
Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Zakończenie roku szkolnego 2010/2011

27 czerwiec 2011
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceUroczystość zakończenia roku szkolnego 2010/2011 w Szkole Podstawowej nr 3 w Hajnówce - Judzianka.

W środę 22.06.2011r. przeżywaliśmy zakończenie roku szkolnego 2010/2011. Na tej uroczystości mieliśmy przyjemność gościć: Proboszcza Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce ks. kan. Józefa Poskrobko oraz proboszcza Parafii Prawosławnej Św. Dymitra ks. Jerzego Ackiewicza, przybyła też pani Halina Nowik przedstawiciel Urzędu Miasta.

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia pani Dyrektor mgr Haliny Pustelnik. Zwracając się do przybyłych gości i rodziców pani Dyrektor przypomniała najważniejsze osiągnięcia uczniów naszej szkoły dotyczące konkursów przedmiotowych, zawodów sportowych i konkursów poza przedmiotowych organizowanych na terenie miasta, powiatu czy województwa. Wymieniła przy tym uczniów będących laureatami.

Stół, przy którym zasiedli zaproszeni goście, uginał się od nagród. W naszej szkole jest tradycja publicznego wręczania nagród uczniom za wysokie wyniki w nauce i zdobycie świadectwa z „czerwonym paskiem”, oraz za osiągnięcia w konkursach. Ten honor, co roku, czyni pani Dyrektor przy pomocy nauczycieli. Dodatkowo uczniowie naszej szkoły zdobyli szereg nagród rzeczowych za uczestnictwo w akcjach: „Sprzątanie Świata” czy zbierania surowców wtórnych. Pani Dyrektor podziękowała również uroczyście rodzicom uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce.

Uczniowie klasy VI, czyli absolwenci naszej szkoły, pod opieką wychowawczyni pani mgr Joanny Androsiuk, przygotowali część artystyczną. Słowem, wierszem i piosenką podziękowali za lata spędzone w szkole, za trud pracy dydaktycznej nauczycielom, wręczając przy tym, wszystkim pracownikom szkoły kwiaty. Przekazali też uroczyście przedstawicielom klasy V tarczę szkoły i zobowiązali do godnego życia jako najstarszych uczniów. Przedstawiciel rodziców podziękował pracownikom szkoły za pracę włożoną w naukę ich dzieci.

Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor poprosiła gości o słowo do dzieci, zebranych rodziców i nauczycieli. Pierwszy głos zabrał ks. kan. Józef Poskrobko, który odniósł się do porannej homilii wygłoszonej podczas Mszy św. z okazji zakończenia roku szkolnego. Przypomniał o wakacyjnym odpoczynku od nauki i celu wakacji, ale też by był on przemyślany i bezpieczny. Nie ma wakacji od Boga, Mszy św. i modlitwy. Do wakacyjnych życzeń dołączył się również proboszcz parafii prawosławnej ks. Jerzy Ackiewicz. Po tych słowach pani Dyrektor poleciła aby uczniowie rozeszli się do swoich klas po odbiór świadectw od wychowawców. Rok szkolny 2010/2011 został zakończony.

 

                         Bogusław Piotr Wójcik

                        katecheta w SP3

Galeria.

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011