"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 21 czerwca 2024 r.
Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Pomóżmy Siostrom Klaryskom pokryć dach !!!

20 czerwiec 2011
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceSiostry Mniszki Klaryski od Wieczystej Adoracji kontynuują budowę nowego klasztoru w Hajnówce przy ul. Lipowej. Obecnie kończą dach nad trzecim - ostatnim skrzydłem klasztoru. Jest już więźba dachu, ale nie mają jeszcze funduszy na zakup blachy.

Siostry Mniszki Klaryski przyjechały do Hajnówki w 2003r. Tu, z Bożą pomocą i pomocą życzliwych ludzi, rozpoczęły budowę klasztoru i kościoła. Trwa budowa klasztoru, natomiast kościół, którego budowa trwała od 2006r od 2010r, został 10 sierpnia 2010r uroczyście poświęcony przez Jego Ekscelencję Ks. Bp. Antoniego Dydycza i od już roku służy Siostrom i hajnowskim wiernym, którzy dość licznie z obu istniejących w tym mieście parafii tu przychodzą się modlić. Siostry wybudowały kasztor i przepiękny kościół z dobrowolnych ofiar zbieranych przez siebie w Polsce i poza jej granicami. W mninonych latach jeździły prawie w każdą niedzielę po życzliwych parafiach, przeprowadzając tam kwesty. Wielu ofiarnych ludzi pomagało i pomaga Siostrom w ich paracach. Obecnie trwają prace nad pokryciem dachu na ostatnim skrzydle klasztoru. Na dzień dzisiejszy Siostry nie posiadają żadnych funduszy na zakup blachy. Postanowiłem, że w Uroczystość Bożego Ciała ofiary składane na tacę w Parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Hajnówce będą przeznacone na zakup blachy potrzebnej, aby pokryć dach nad trzecim skrzydłem klasztoru. Zwracam się też do ludzi o szerokim sercu - pomóżmy naszym Siostrom Klaryskom - one codziennie w kościele, adorując Najświętszy Sakrament modlą się za nas.

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć Siostry swoją indywidualną ofiara, może ją wpłacić na konto Sióstr:

PKO BP. S.A. o/ Hajnówka
33 1020 1332 0000 1602 0182 6205
. Bóg zapłać za każdą pomoc udzieloną Siostrom Klaryskom z Hajnówki.

ks. Józef - proboszcz Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Hajnówce.

Więcej o Siostrach Klaryskach na ich stronie inernetoewj: www.klaryski-hajnowka.drohiczyn.opoka.org.pl

Galeria.

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011