"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: niedziela, 3 grudnia 2023 r.
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Konkurs na własnoręcznie wykonaną ozdobę choinkową

19 styczeń 2022
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceNiedziela Chrztu Pańskiego, która kończyła okres Narodzenia Pańskiego w Kościele, była dobrą okazją do podsumowania konkursu na własnoręcznie wykonaną ozdobę choinkową.

Konkurs zorganizował oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce. Bombki, łańcuchy i aniołki wykonane przez najmłodszych parafian przez cały okres świąteczny przyozdabiały jedną z choinek znajdujących się w hajnowskiej świątyni. Młodzież z KSM tradycyjnie pomagała przy strojeniu kościoła, ale w tym roku wpadła na pomysł, by włączyć w to dzieło również najmłodszych. Nagrody wręczyli ks. proboszcz Zbigniew Niemyjski oraz Julia Wrzosek, prezes KSM Hajnówka. Jako, że wszystkie ozdoby były bardzo piękne, nie został wyłoniony jeden zwycięzca konkursu, ale wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodycze i nagrody rzeczowe. Dzięki takim akcjom najmłodsi parafianie uczą się już od małego, że dbanie o piękno świątyni powinno leżeć na sercu wszystkich parafian, bo kościół parafialny to przecież ich wspólne dobro.

 

GALERIA

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011