"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 20 czerwca 2024 r.
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Porządek kolędy w kościele w 2022 r. cd.

16 styczeń 2022
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceSposobem pozwalającym spotkać się nam razem będzie wspólna Msza święta w niedzielę o godz. 08.00, 10.00 i 12.00 w kościele. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

Drodzy Parafianie

     Plan wizyty duszpasterskiej (potocznie zwanej kolędą) w naszej Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego i Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Hajnówce z racji pandemii wywołanej wirusem SARS-CoV2  w tym roku 2021/2022 zostaje zmieniony.

   Pragniemy dotrzeć do wszystkich rodzin w Parafii w sposób pozwalający nam wszystkim na zachowanie wymogów bezpieczeństwa i nie narażanie się na ryzyko zarażenia się koronawirusem. Sposobem pozwalającym spotkać się nam razem będzie wspólna Msza święta w niedzielęo godz. 08.00. 10.00 i 12.00 w kościele. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

    Chcielibyśmy, aby konkretnego dnia poszczególne rodziny zamieszkujące na danych ulicach lub w miejscowościach, zechciały przyjść do naszej świątyni, gdzie w ich intencji zostanie odprawiona Msza święta. Po Mszy świętej udzielimy wszystkim uczestnikom obecnym w kościele specjalnego błogosławieństwa kolędowego. Na zakończenie, przedstawiciel rodziny otrzyma: wodę święconą, którą po powrocie głowa domu poświęci mieszkanie, a także obrazek kolędowy oraz pamiątkę.

     Uważamy, że w tym trudnym dla nas wszystkich czasie taka formuła spotkania kolędowego jest  najlepszym rozwiązaniem, pozwalającym nam spotkać się razem, a jednocześnie ograniczyć do minimum ryzyko przenoszenia się wirusa. W tym szczególnym czasie, kiedy obchodzimy  pamiątkę przyjścia na świat naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, ważne jest abyśmy zamanifestowali, że stanowimy wspólnotę ludzi wierzących.

     Każdemu z nas potrzebne jest doświadczenie życzliwości i wsparcia ze strony innego człowieka. Nie zapominajmy o tym, że stanowimy wspólnotę i starajmy się wykorzystywać każdą okazję, dzięki której w tym trudnym czasie  możemy spotkać się na modlitwie.

     Formuła spotkania kolędowego w kościele w gronie rodzin z danej ulicy czy z danej miejscowości  będzie dla nas okazją do podziękowania przy żłóbku betlejemskim Bogu w Trójcy Jedynemu, za dar życia, opiekę i jednocześnie czasem, w którym wspólnie prosić będziemy o łaski i siły a zwłaszcza o rychłe ustanie pandemii koronawirusa.

     Przy tej okazji kolędowej składamy ofiary na utrzymanie Parafii tak jak co roku, za co wszystkim z góry serdecznie dziękujemy. Ofiarę można złożyć w kopercie (imię i nazwisko, adres) na tacę lub także można wpłacać na konto Parafii z  dopiskiem „Kolęda”.

    Poniżej  podajemy harmonogram spotkań kolędowych w kościele. W danym dniu będziemy w sposób szczególny modlić się za mieszkańców wyznaczonych ulic czy miejscowości. Jeśli komuś „przypisany” termin nie odpowiada, a chciałby uczestniczyć w Kolędowym Nabożeństwie, niech wybierze sobie termin odpowiedni dla siebie.

 

                                                        ks. Zbigniew Niemyjski - proboszcz

         ks. Mariusz Woltański - prefekt

         ks. Rafał Oleksiuk - prefekt

 

Porządek kolędy:

NIEDZIELA - 23.01.2022 r.

Godz. 08.00 - Ulice: 3 - go Maja - bloki - Nr 20, 24, 26, 28, 30, 33, 34, 36, 37, 39, 43, 44, 45  i domy jednorodzinne, ks. Piotra Ściegiennego - bloki: Nr 3, 5 i domy jednorodzinne. 

Godz. 10.00 - Ulice: Batorego - bloki - Nr 7, 19, 23, 27, 29, 31, 33, 34, Os. Millenium - bloki - Nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, Grabowa, 11 Listopada, ks. Ignacego Wierobieja, Zaułek Targowy, Piaski i Kosidłów.

Godz. 12.00 - Ulice: Armii Krajowej – bloki - Nr 2, 4, 6, 8, 10, 12, Orzeszkowej - bloki: 1, 3, 5, 7 i domy jednorodzinne, Zina - bloki: Nr 3 i 3 a, Parkowa - bloki: Nr 2, 2 a, 4.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011