"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: niedziela, 3 grudnia 2023 r.
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Życzenia Bożonarodzeniowe

26 grudzień 2021
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce„Gdy się Chrystus rodzi…”

                                 Kochani Goście i Parafianie Hajnowscy !

     Kolejny już raz każdemu z nas Dobry Bóg dał łaskę przeżywania na nowo Uroczystość Bożego Narodzenia, w tym roku po raz kolejny w innych okolicznościach, pandemii koronawirusa, a także konfliktu polsko - białoruskiego. Istota świąt pozostała ta sama jak co roku. Wcielenie Słowa Bożego, czyli Boże Narodzenie jest najpiękniejszym świętem, pełnym miłości, zgody i ciepła rodzinnego. Podczas wieczerzy wigilijnej w gronie rodzinnym,a także nieraz z przyjaciółmi łamaliśmy się Opłatkiem – „symbolem” Jezusa, Chrystusa, który tak jak dobry, dzielony Chleb daje człowiekowi siłę i moc do dalszego życia – wzmacniając w drodze do nieba. Uzdalnia nas, abyśmy stawali się coraz lepsi, otwarci na Pana Boga i drugiego człowieka. Taka  jest przeogromna moc tej odrobiny śnieżnobiałego Opłatka. W tym też okresie śpiewamy przepiękne polskie kolędy, które pomagają nam lepiej zrozumieć tę odwieczną Prawdę, że „…Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami…”

   My kapłani pracujący w naszej Parafii składamy serdeczne i szczere życzenia świąteczne Gościom spędzającym u nas Święta, Parafianom i wszystkim Mieszkańcom naszego miasta. Życzymy błogosławieństwa od Bożej Dzieciny, a przed wszystkim: zdrowia, szczęścia, spokoju ducha i radości oraz wszelkich pomyślności  w nadchodzącym  Nowym 2022 Roku. Niech nowonarodzone Dziecię znajdzie godne mieszkanie w Waszych sercach.

„…Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą…”

 

               WESOŁYCH  ŚWIĄT  BOŻEGO NARODZENIA! 

                                                           SZCZĘŚĆ  BOŻE!

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011