"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 9 grudnia 2023 r.
Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Seminaryjny Wieczór Wiary

12 grudzień 2021
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce3 grudnia 2021 r. do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego przybyli alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie wraz z przełożonymi, by poprowadzić Wieczór Wiary dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, w czasie której do hajnowskiej młodzieży w homilii zwrócił się ks. Tadeusz Syczewski, rektor WSD Drohiczyn, przytaczając postaci słynnych sportowców tj. Kamil Stoch czy Robert Lewandowski, którzy nie wstydzą się swojej wiary. Po Mszy jeden z kleryków podzielił się ze zgromadzonymi świadectwem swojego życia i powołania, a następnie alumni poprowadzili krótką adorację z rozważaniami, zakończoną Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, jak na pierwszy piątek miesiąca przystało. W czasie całego wydarzenia na zgromadzonych czekali w konfesjonałach kapłani. Klerycy odbyli też krótkie spotkanie z ministrantami w salce parafialnej. Dla alumnów takie wyjazdowe Wieczory Wiary są okazją do praktyki i spojrzenia na realia duszpasterskie w różnych zakątkach diecezji. Dla wiernych to z kolei świetna okazja, żeby zobaczyć kleryków na co dzień schowanych za murami i przypomnienia sobie o potrzebie modlitwy o nowe powołania kapłańskie, gdyż kleryków jest coraz mniej…

GALERIA

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011