"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: poniedziałek, 26 luty 2024 r.
Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

I Komunia Św. w naszej Parafii

30 maj 2011
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceTak jak każdego roku pod koniec maja przeżywaliśmy z dziećmi i ich rodzinami I Komunię Św. Czterdzieścioro ośmioro dzieci 29 maja 2011 roku na Mszy Św. o godz. 12 po raz pierwszy przystąpiło do Stołu Pańskiego.

 

Najpiękniejszy miesiąc w roku – maj, wiosna już w rozkwicie, a wokół jest zielono i biel Hostii, biel serc, biel strojów i biel róż…

29 maja 2011 roku w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 48 dzieci: 24 dziewcząt i 24 chłopców po raz pierwszy przyjęło Pana Jezusa Eucharystycznego do swoich serc. To szczególny dzień dla dziewcząt i chłopców klas II, którzy bezpośrednio przygotowywali się przez cały rok do spotkania z Jezusem. Na tę uroczystość licznie przybyli całe rodziny dzieci pierwszokomunijnych, a więc ich rodzice, chrzestni, rodzeństwo, dziadkowie oraz dalsi i bliżsi krewni, byli też dyrektorzy szkół, nauczyciele i katecheci.  Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły we Mszy Świętej: czytały Słowo Boże, śpiewały psalm, przedstawiały swoje prośby w Modlitwie Wiernych, niosły dary ołtarza i na koniec uroczystości dziękowały wszystkim, którzy przygotowali ich do dzisiejszego Święta.

Pod koniec Eucharystii ks. kan. Józef Poskrobko - proboszcz naszej Parafii dziękując rodzicom za złożony od nich i ich dzieci dar dla Parafii – była nim piękna puszka liturgiczna, w której będzie się przechowywać Przenajświętszy Sakrament – wyraził pragnienie „...by w każdą niedzielę i w święto ze Stołu Eucharystycznego karmiło się jak najwięcej dzieci i dorosłych. Pan Jezus chce zamienić zimne tabernakulum na ciepłe ludzkie serca, szczególnie w Białym Tygodniu...” i prosił rodziców, aby  każdego dnia Białego Tygodnia pomogli dzieciom w dotarciu do kościoła.

Po błogosławieństwie kończącym Mszę Św. każde dziecko otrzymało chlebek, którym miało się podzielić podczas uroczystego obiadu. Potem dzieci wraz z kapłanami i swoimi katechetami na tle głównego ołtarz zrobiły pamiątkowe zdjęcie.

Galeria.

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011