"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: poniedziałek, 26 luty 2024 r.
Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Pożegnanie diakona ks. mgr Radosława Żukowskiego.

28 maj 2011
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceDobiegła końca praktyka duszpasterska ks. diakona mgr Radosława Żukowskiego, który przez prawie cztery miesiące odbywał ją w naszej Parafii.

Dziś tj. 22 maja 2011r dobiegła końca praktyka duszpasterska ks. diakona mgr  Radosława Żukowskiego, który przez prawie cztery miesiące (przyjechał do Hajnówki na początku lutego) odbywał ją w naszej Parafii.

Ks. diakon Radek uczył religię zarówno w klasach szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Przewodniczył nabożeństwom w naszym kościele. Chętnie włączał się do pracy wśród dzieci w naszej świetlicy środowiskowej „Promyk Dnia”. Pracował też w Kancelarii Parafialnej. Jak sam wyznał: „…czas praktyki bardzo szybko upłynął. W przyszłości chciałbym tu wrócić do pracy duszpasterskiej jako już kapłan.”

Na Mszy św. o godz. 1200 ks. Diakona pożegnał proboszcz – ks. kan. Józef Poskrobko, dziękując mu za pracę w naszej Parafii i życzył ks. Diakonowi wielu Bożych łask płynących z Chrystusowego Kapłaństwa oraz w imieniu wszystkich parafian zapewnił, że będziemy się modlić w intencji ks. Radosława, który już niedługo, bo 18 czerwca br.  w Parafii Ceranów otrzyma święcenia kapłańskie. Następnie pożegnała ks. diakona Radosława młodzież z KSM-u, dziękując mu za „pobyt wśród nas i Twoją otwartość dla nas młodzieży”.

Ks. dk. Radosławowi Żukowskiemu życzymy: Szczęść Boże! i czekamy w Hajnówce. 

Galeria.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011