"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 20 czerwca 2024 r.
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Dzień Dziecka Utraconego

15 październik 2021
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówcePochówek pięcioro martwo urodzonych dzieci.

Dnia 15.10. 2021 r. o godz. 15.00 – w kaplicy na cmentarzu katolickim w Hajnówce została odprawiona Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie Msza święta w intencji rodziców dzieci utraconych.

Wszystkich przywitał wieloletni proboszcz par. Cyryla i Metodego w Hajnówce – ks. kanonik Zygmunt Bronicki, który również przewodniczył Mszy świętej i wygłosił kazanie przypominające istotę Dnia Dziecka Utraconego. Kaznodzieja zaznaczył, że tego dnia w sposób szczególny w modlitwie pamięta się o rodzicach, którzy cierpią z powodu utraty swoich dzieci, aby otrzymali Boże pocieszenie i wsparcie ze strony najbliższych. Po Mszy świętej nastąpił pochówek pięcioro martwo urodzonych dzieci.

12 czerwca tego roku miało miejsce poświęcenie Pomnika Dzieci Utraconych oraz pochówek czworo dzieci martwo urodzonych.

Inicjatywa budowy pomnika, oraz przeżywania Dnia Dziecka Utraconego wypłynęła ze środowiska rodzin Domowego Kościoła, które działają przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce.

Kontakt o Komitetu Budowy Pomnika Dzieci Utraconych w Hajnówce: pomnikdzieci@gmail.com

GALERIA

tekst: ks. Mariusz Woltański

zdjęcia: Tomasz Woszczenko

 

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011