"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: poniedziałek, 26 luty 2024 r.
Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Październik miesiącem różańca

1 październik 2021
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceRóżaniec od pon. do sob. o godz. 18.00 (Msza święta o 17.30).

Październik – to miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej, o której Św. Jan Paweł II mówił, „że zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia”. Papież Franciszek podkreśla, „że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem”. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki.

Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas obdarzyć Kościół. W niedzielę i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – światła.

Nabożeństwa Różańcowe są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 18.00, wcześniej Msza Św. w dni powszednie jest odprawiana o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich na modlitwę różańcową i prosimy rodziców bądź dziadków, aby przyprowadzali na Różaniec dzieci i wnuki. Zapraszamy wszystkich na modlitwę różańcową, a kto nie może przybyć do kościoła niech odmawia różaniec w domu.

ks. Zbigniew Niemyjski - proboszcz

 

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011