"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 9 grudnia 2023 r.
Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego

1 wrzesień 2021
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceUczestnicy w trakcie Mszy Świętej usłyszeli usłyszeli przypowieść o talentach.

   Pierwszego września to dzień szczególny dla nauczycieli, katechetów, a przede wszystkim dla uczniów. Tego dnia zaczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny 2021/22. Z tej okazji celebrowana była Msza Święta o godzinie 7.45, której przewodniczył ks. prał. Zbigniew Niemyjski - proboszcz naszej parafii i dziekan naszego dekanatu.

   Uczestnicy w trakcie Mszy Świętej usłyszeli usłyszeli przypowieść o talentach. Kaznodzieja przypominał jak ważne są przedmioty szkolne i jak bardzo wpływają na przyszłość każdego ucznia, ale także na najbliższe otoczenie. Podczas Mszy Świętej modliliśmy się o Boże błogosławieństwo dla wszystkich uczniów, nauczycieli, katechetów, pracowników oświaty, aby praca w szkole wydała obfite plony w przyszłości.

    Modliliśmy się także za zmarłych nauczycieli, katechetów, ale także z racji na 82. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej - za żołnierzy poległych w obronie ojczyzny. Niech dobry Bóg w nowym rok szkolnym i katechetycznym wzbudzi w uczniach pragnienie zdobywania wiedzy i sposób na jej wykorzystanie w przyszłości dla dobra własnego i społeczeństwa.

GALERIA

tekst i zdjęcia: dk. Daniel Konik

 

 

 

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011