"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 24 maja 2024 r.
Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Koncert - 15.08.2021

15 sierpierń 2021
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceDrugi z koncertów grupy Les Femmes Opera.

Drugi z koncertów grupy Les Femmes Opera (czyt. Le Famm Opera) miał miejsce w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce, który był jednym z cyklu koncertów Fundacji Muzyki Kameralnej i Organowej w Hajnówce. 

Odbył się on 15.08.2021 o godzinie 19.00.

Grupa wystąpiła w składzie:

Joanna Sobowiec-Jemioł/ sopran

Natalia Krajewska- Kurowska/sopran

Emilia Osowska/mezzosopran

Piotr Jemioł/skrzypce.

Podczas Koncertu dedykowanemu ofiarom Bitwy Warszawskiej 1920 roku oraz okazując wdzięczność Matce Bożej za opiekę nad Narodem polskim  mogliśmy usłyszeć utwory F. Chopina oraz improwizacje na temat pieśni patriotycznych wykonane na skrzypcach, pieśni patriotyczne w wykonaniu wokalnym, pieśni maryjne w brzmieniu łacińskim oraz polskim oraz wokalne utwory klasyczne znanych polskich kompozytorów. Koncert zakończył się gromkimi brawami ze strony słuchaczy oraz podziękowaniami ze strony władz miasta, które reprezentował Burmistrz Miasta Hajnówka Pan Jerzy Sirak oraz ze strony Parafii- Ks. Dziekan Zbigniew Niemyjski. Na koniec wykonawcom zostały wręczone pamiątki z pobytu w Hajnówce oraz wykonane zostało wspólne pamiątkowe zdjęcie wraz z artystami.

Po zakończeniu koncertu słuchacze mogli nabyć płyty, które są dorobkiem Grupy Artystycznej Les Femmes Opera, które cieszą się ogromną popularnością w całej Polsce.

Koncert odbył się przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Hajnówka i Starostwa Powiatu Hajnowskiego.

GALERIA

tekst i zdjęcia: Konrad Śledź

 

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011