"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: poniedziałek, 26 luty 2024 r.
Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

"Mocni nadzieją"

28 lipiec 2021
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceZaproszenie Biskupa Drohiczyńskiego do uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę i do pielgrzymowania duchowego

Zbliża się czas pielgrzymowania. Ufam głęboko, że Piesza Pielgrzymka Diecezji Drohiczyńskiej na Jasną Górę w tym roku będzie mogła wyruszyć na pątniczy szlak bez większych trudności, już po raz 31. Pragnę serdecznie zachęcić Was, Drodzy Bracia i Siostry, abyście podjęli pielgrzymi trud i ofiarowali kilkanaście dni Matce Najświętszej. Tę zachętę kieruję do osób, którym pozwala na to zdrowie i obowiązki zawodowe. Szczególnie gorąco zapraszam ludzi młodych, aby spośród wielu propozycji spędzania wolnego czasu, wzięli pod uwagę udział w pielgrzymce, dającej okazję do pogłębienia wiary, poukładania swoich spraw, przeżycia prawdziwej radości i otwarcia się na innych. Mamy bardzo wiele różnych próśb do Boga, bo widzimy, że nasze ludzkie sposoby na codzienne problemy są zawodne. Pielgrzymując zaś w konkretnej intencji, oddając się ufnej modlitwie i dokładając ofiarę pątniczego trudu, otwieramy się na Boże sposoby, na moc łaski i światło Ducha Świętego.

Wiem, że spora grupa osób – mimo gorących pragnień – nie będzie mogła pielgrzymować fizycznie. Wszyscy oni są zaproszeni do pielgrzymowania duchowego, do włączenia się do Grupy Srebrnej. Jej uczestnicy niech wzbudzą własną intencję, starają się być w stanie łaski uświęcającej i – w miarę możliwości – codziennie uczestniczyć w swojej parafii w Eucharystii, przyjąć Komunię świętą, odmówić cząstkę różańca i włączyć się w modlitwę Apelu Jasnogórskiego. Zachęcam do korzystania z materiałów internetowych, a także do formalnego zapisania się w swojej parafii do Grupy Srebrnej, co oznacza otrzymanie znaczka i karty pielgrzyma. Zachęcam też do przybycia na Jasną Górę w dniu wejścia Pielgrzymki Drohiczyńskiej.

W tym roku nasza Pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Mocni nadzieją”. Nadzieja jest fundamentalna dla naszego życia, bo ustawia je we właściwej perspektywie, pokazuje, że ostatecznym celem jest Bóg i wszystkie cele cząstkowe winny mu być podporządkowane. Sporo mamy tu do zrobienia, ale wszyscy chcemy być prawdziwie mocni nadzieją.

Bardziej szczegółowe informacje na temat organizacji tegorocznej Pielgrzymki oraz zasad pielgrzymowania duchowego, znajdują się na specjalnej stronie internetowej (http://doczestochowv.pielgrzymuj.pl). Tam też będą publikowane materiały formacyjne i relacje filmowe ze szlaku. Pątników proszę o respektowanie obowiązujących zasad bezpieczeństwa drogowego i sanitarnego. Wśród intencji własnych, pamiętajcie Kochani o sprawach Kościoła Chrystusowego. Zanoście ufne modlitwy o wierność i miłość w życiu małżeńskim, o gorliwość dla Waszych Duszpasterzy i o nowe święte powołania do służby kapłańskiej i zakonnej. Wszystkim Wam udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa.

                                                                                                                                                /-/ + Piotr Sawczuk              Biskup Drohiczyński

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011