"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 8 grudnia 2023 r.
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

Odpust św. Stanisława Bpa i M. w Hajnówce

15 maj 2011
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceŚw. Stanisław Bp i M. jest czczony w hajnowskiej Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św. jako drugorzędny Patron kościoła i Parafii.

W tym roku 08 maja, a więc Uroczystość św. Stanisława Bpa i M. wypadła w III Niedzielę Wielkanocną. Uroczystą Sumę odpustową oprawił i kazanie wygłosił ks. mgr Krzysztof Grzybowski – student KUL.

„Św. Stanisław ze Szczepanowa, który odważnie przeciwstawił się królowi Bolesławowi Śmiałemu na jego niemoralne życie może i dziś być nam wzorem do naśladowania, gdy w XXI wieku zasady moralne w życiu codziennym są łamane, a w zasadzie coraz modniejszym jest brak wszelkich zasad moralnych w życiu współczesnego człowieka i całych społeczeństw” – tymi słowami celebrans i zarazem kaznodzieja naszego Odpustu zwracał uwagę zebranych hajnowian na potrzebę kierowania się w codziennym życiu Bożymi Przykazaniami, które „normują współżycie między ludźmi, a przede wszystkim z Panem Bogiem”.

Po Mszy św. odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła, a dziękczynne „Ciebie Boga Wysławimy” zakończyło nasz Odpust.    

Galeria

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011