"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: niedziela, 3 grudnia 2023 r.
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Bierzmowanie – 17.06.2021

17 czerwiec 2021
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce34 osoby przystąpiły do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

W czwartek 17 czerwca 2021 r., po wielomiesięcznych przygotowaniach nadszedł kulminacyjny moment w postaci udzielenia sakramentu bierzmowania przez J.E. ks. bp Piotra Sawczuka, Ordynariusza naszej diecezji.

Ksiądz biskup został powitany przez księdza prałata Zbigniewa Niemyjskiego, proboszcza naszej parafii, po czym głos zabrali przedstawiciele kandydatów do bierzmowania, prosząc ks. bpa o udzielenie tegoż sakramentu. Ks. biskup zwracając się do młodzieży zwrócił uwagę na otwartość na działanie Ducha Świętego oraz na potrzebę świadectwa wiary w dzisiejszym świecie.

Kandydaci do bierzmowania wzięli czynny udział we Mszy Świętej poprzez przygotowanie czytania, psalmu, modlitwy wiernych oraz procesji z darami.

Na zakończenie rodzice młodzieży bierzmowanej podziękowali Pasterzowi naszej diecezji za obecność, modlitwę i udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

GALERIA

tekst: ks. Mariusz Woltański

zdjęcia: Bartosz Zdrojkowski

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011