"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 8 grudnia 2023 r.
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

Pogrzeb dzieci nienarodzonych – 12.06.2021

12 czerwiec 2021
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówcePoświęcenie Pomnika Dzieci Utraconych w Hajnówce.

Dnia 12.06.2021 o godz. 12.00 w kościele pw. św. Cyryla i Metodego w Hajnówce została odprawiona Msza święta w intencji rodziców dzieci utraconych, które zmarły w łonach matek jeszcze przed urodzeniem.

Na początku, wszystkich przywitał wieloletni proboszcz – ks. kanonik Zygmunt Bronicki. Ks. bpa reprezentował – ks. prałat Tadeusz Syczewski, który przewodniczył Mszy świętej i wygłosił Słowo Boże. Ponadto wspólnie odprawiali: ks. prałat Zbigniew Niemyjski - dziekan hajnowski, ks. Alessandro Barbierii – kapelan powiatowego szpitala w Hajnówce i ks. Tomasz Duszkiewicz.

Po Mszy świętej nastąpiło pochowanie czwórki dzieci, które zostały utracone oraz poświęcenie Pomnika Dzieci utraconych, który znajduję się na katolickim cmentarzu w Hajnówce.

Inicjatywa budowy pomnika wypłynęła ze środowiska rodzin Domowego Kościoła. Kontakt do Komitetu Budowy Pomnika Dzieci Utraconych w Hajnówce – pomnikdzieci@gmail.com

GALERIA

tekst: ks. Mariusz Woltański

zdjęcia: Bogdan Wyszyński

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011