"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 7 grudnia 2023 r.
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Uroczystości 3 Maja w Hajnówce

13 maj 2011
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce3 maja Kościół Katolicki obchodzi Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Jest to uroczystość kościelna, ale także i patriotyczna. W tym dniu przypadła 220 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny rozpoczęła się o godzinie 10.00 w naszym parafialnym kościele. Mszy św. przewodniczył ks. mgr Andrzej Falkowski – prefekt naszej Parafii, który przypomniał Polakom kult do naszej Matki i Królowej, nawiązując też do patriotyzmu odpowiedzialnego za Ojczyznę, który wypływa z uchwalonej przed 220 laty Konstytucji 3 Maja.

Na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, przybyły poczty sztandarowe, przedstawiciele władz naszego miasta z burmistrzem p. Jerzym Sirakiem na czele, przedstawiciele powiatu z wicestarostą p. Andrzejem Skiepko oraz przewodniczącym Rady Gminy Hajnówka p. Wiesławem Komarewskim, który reprezentował Gminę Hajnówka, a także przedstawiciele zakładów pracy, szkół i stowarzyszeń.

Po zakończonej Eucharystii, mieszkańcy Hajnówki z kościoła w asyście Orkiestry Dętej działającej przy Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce przeszli pod Pomnik Konstytucji 3 Maja w parku, gdzie zostały złożone kwiaty i skąd popłynęła wspólna ekumeniczna modlitwa wyznawców Kościoła Katolickiego i Cerkwi Prawosławnej w intencji naszej Ojczyzny - Polski.

Galeria

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011