"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Młodzież z Hajnówki blisko Ojca Świętego

13 maj 2011
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce1 maja 2011 r. to data, która pozostanie w pamięci każdego polaka. W tym dniu następca św. Piotra, papież Benedykt XV wyniósł do chwały ołtarza naszego wielkiego rodaka - Jana Pawła II.

Chyba z  każdej katolickiej świątyni na świecie unosił się głos dziękczynnego „Te Deum”. Wiele osób miało możliwość uczestniczyć w beatyfikacji osobiście w wiecznym mieście. Ci, którzy pozostali, pragnęli poczuć tę bliskość papieża i wyrazić swoje dziękczynienie za nowego błogosławionego. Tak właśnie powstał pomysł diecezjalnego dziękczynienia, zorganizowanego dla młodzieży i przez młodzież.  Do poprowadzenia tego spotkania została poproszona młodzież z Hajnówki, co uczyniła z wielką radością. W spotkaniu pod drohiczyńskim kopcem, wraz z księdzem Biskupem  uczestniczyli także przedstawiciele  władz miasta, parlamentarzyści, harcerze, nauczyciele i mieszkańcy Drohiczyna.

Występy w Drohiczynie, młodzież poprzedziła wizytą w parafii Czeremcha, gdzie na zaproszenie księdza proboszcza i miejscowego  Domu Kultury wystąpiła z przygotowanym programem i spotkała się z wielką przychylnością społeczności parafialnej.

Mimo iż w dniu beatyfikacji byliśmy daleko od Rzymu, czuliśmy, że Jan Paweł II jest blisko nas, a my blisko naszego kochanego papieża.

Galeria

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011