"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 24 maja 2024 r.
Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Gość z Drohiczyna

9 maj 2021
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceDuchowa łączność z WSD.

Dnia 09 maja 2021 r. gościliśmy w naszej parafii kl. V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie - Piotra Ździeborskiego.

W miesiącu maju klerycy udają się do poszczególnych parafii w naszej diecezji aby wspólnie się modlić, mówić świadectwa, głosić kazania i zbierać ofiary na WSD, które utrzymuję się z ofiar diecezjan.

Gość podzielił się świadectwem własnego powołania. Zapewnił również o modlitwie alumnów i profesorów w intencji dobrodziejów Seminarium. Ksiądz rektor Tadeusz Syczewski w pierwszą niedzielę miesiąca odprawia Mszą świętą w intencji ofiarodawców duchowych i materialnych.

Kleryk Piotr wraz z naszym klerykiem Danielem Konikiem – 28.05.2021 r. będą przyjmować święcenia diakońskie. Pamiętamy o nich w modlitwie, zanosząc do Boga również prośby o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów.

Link do strony WSD TUTAJ

tekst: ks. Mariusz Woltański

zdjęcie: Bartosz Zdrojkowski


 

 

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011