"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: poniedziałek, 26 luty 2024 r.
Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

CHRYSTUS PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!!!

4 kwiecień 2021
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceALLELUJA!!! ALLELUJA!!!

DRODZY  PARAFIANIE  HAJNOWSCY   i  WSZYSCY  GOŚCIE !

   W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa wielu nie mogło przyjść do naszego parafialnego kościoła z powodu epidemii koronawirusa w naszej Ojczyźnie, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Tegoroczne Święta Wielkanocne po raz drugi są inne, niż w pozostałych latach ze względu na epidemię koronawirusa. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.

   My, kapłani pracujący w Parafii Podwyższenia Krzyża w Hajnówce łączymy się w modlitwie ze wszystkimi naszymi Parafianami i Gośćmi, Lekarzami, Pielęgniarkami, z Personelem Medycznym i Wszystkimi Służbami, które działają w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się  koronawirusa i służą ludziom niosąc pomoc, pracując w sklepach i aptekach, urzędach oraz innych instytucjach, a tym samym narażając swoje życie. Łączymy  się z pozostającymi w domach, którzy spędzają to największe chrześcijańskie Święto w naszej hajnowskiej Wspólnocie oraz  z Braćmi i Siostrami dotkniętymi cierpieniem i chorobą, którzy w tym czasie przebywają czy to w szpitalach, bądź są w swoich domach.

   Od pustego grobuDrogim Parafianom i GościomLekarzom i Pielęgniarkom, Personelowi MedycznemuWszystkim Służbomktórzy walczą z epidemią korona wirusapracują w sklepach i aptekach, w urzędach i instytucjach pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę Waszego życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darówNiech te dni zwycięstwa życia nad śmiercią będą pełne radości, miłości i pokoju, byśmy mimo różnych trosk i kłopotów, epidemii koronawirusa mogli zawsze śpiewać radosne „ALLELUJA – Jezus żyje”

                                                        życzymy

            WSZYSTKIM  BŁOGOSŁAWIONYCH  ŚWIĄT  WIELKANOCNYCH.

                                                          SZCZĘŚĆ  BOŻE !

 

WASI DUSZPASTERZE

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011