"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: poniedziałek, 26 luty 2024 r.
Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Droga Krzyżowa ulicą Hajnówki

20 kwiecień 2011
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW Wielki Wtorek przeszła główną ulicą – 3 Maja w Hajnówce procesja Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo rozpoczęło się Mszą Św. koncelebrowaną w parafii Św. Cyryla i Metodego przy cmentarzu.

Mszy Św. przewodniczył ks. kan. Zygmunt Bronicki – proboszcz tejże parafii, a wraz z nim odprawiali ks. kan. Józef Poskrobko – proboszcz drugiej hajnowskiej parafii p. w. Podwyższenia Krzyża Św. i ks. Piotr Jurczak – prefekt parafii przy cmentarzu. Po krótkiej Mszy Św. wyruszyła procesja Drogi Krzyżowej – zebrało się na tym nabożeństwie około tysiąca wiernych. Drodze Krzyżowej przewodniczył ks. Daniel – on w tym czasie prowadził Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży naszego miasta. Duży, drewniany krzyż specjalnie przygotowany na tę okoliczność pierwsi wzięli na swoje ramiona leśnicy z Nadleśnictwa Hajnówka, później od poszczególnych stacji nieśli krzyż przedstawiciele różnych Grup i Stowarzyszeń katolickich działających w hajnowskich parafiach. Procesja zatrzymywała się podczas swej drogi czternaście razy – tyle jest Stacji Drogi Krzyżowej i wtedy oddawano cześć Krzyżowi i modlono się słuchając krótkiego, ale jakże treściwego rozważania. Od ostatniej 14 stacji Krzyż wnieśli do kościoła Podwyższenia Krzyża Św. kapłani obecni na tym nabożeństwie tj. ks. prał. Zbigniew Niemyjski – dziekan hajnowski i proboszcz w Narwi, ks. Krzysztof Dobrogowski i Ks. Andrzej Falkowski – prefekci z parafii Podwyższenia Krzyża Św. i ks. diakon Radosław Żukowski oraz w/w już kapłani. W kościele ks. Daniel wygłosił kazanie pasyjne o roli Krzyża w życiu człowiek, następnie odmówiono modlitwy kończące nabożeństwo, wiele też osób przystąpiło do Komunii Św.

Na zakończenie ks. kan. Józef – proboszcz tejże parafii podziękował wszystkim za udział w Drodze Krzyżowej, zwracającą uwagę na obecność każdego roku podczas tego nabożeństwa Służb Leśnych oraz podziękował hajnowskiej Policji za czuwanie nad bezpieczeństwem przemarszu procesji.

Galeria

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011