"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 7 grudnia 2023 r.
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Boże Narodzenie - Pasterka 2020

25 grudzień 2020
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówcePasterka w dobie pandemii.

Jak co roku w naszej parafii o północy 24 grudnia, była sprawowana tak zwana Msza Święta Pasterska. Procesja na czele z księdzem proboszczem ruszyła przez Kościół zatrzymując się przy żłóbku, gdzie została położona figurka Dzieciątka Jezus. Następnie procesja ruszyła do ołtarza, przed którym rozpoczęła się Msza Święta. Ważnym elementem Liturgii była obecność światełka betlejemskiego, które zostało przekazane dzięki wolontariuszom do naszej parafii. Homilię wygłosił ksiądz prałat Zbigniew Niemyjski, proboszcz naszej parafii i dziekan dekanatu hajnowskiego. Nawiązał m. in. o ochronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz o wartości pomocy potrzebującym.

Po Mszy Świętej była możliwość adoracji Nowonarodzonego Jezusa, z czego skorzystała część uczestników Mszy Świętej. Wszyscy obecni zanieśli do domów Dobrą Nowinę o narodzinach Mesjasza, gdyż już samo imie Jezus jest tłumaczone jako ,,Bóg z nami".

GALERIA

tekst i zdjęcia: kl. Daniel Konik

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011