"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 21 czerwca 2024 r.
Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Życzenia świąteczne

24 grudzień 2020
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce„Gdy się Chrystus rodzi…”

Kochani Goście i Parafianie Hajnowscy!

 

   Kolejny już raz każdemu z nas Dobry Bóg dał łaskę przeżywania na nowo Uroczystość Bożego Narodzenia, w tym roku w innych okolicznościach, pandemii koronawirusa. Istota świąt pozostała ta sama jak co roku. Wcielenie Słowa Bożego, czyli Boże Narodzenie jest najpiękniejszym świętem, pełnym miłości, zgody i ciepła rodzinnego. Podczas wieczerzy wigilijnej w gronie rodzinnym, a także nieraz z przyjaciółmi łamaliśmy się Opłatkiem – „symbolem” Jezusa, który tak jak dobry, dzielony Chleb daje człowiekowi siłę i moc do dalszego życia – wzmacniając nas „w drodze do nieba” i uzdalnia nas, abyśmy stawali się coraz lepsi, otwarci na Pana Boga i drugiego człowieka – taka  jest przeogromna moc tej odrobiny śnieżnobiałego Opłatka. W tym też okresie śpiewamy przepiękne polskie kolędy, które pomagają nam lepiej zrozumieć tę odwieczną Prawdę, że „… Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami…!

   My Kapłani pracujący w tej Parafii, składamy serdeczne i szczere życzenia świąteczne Gościom spędzającym u nas Święta, Parafianom i wszystkim mieszkańcom naszego miasta Hajnówki. Życzymy błogosławieństwa od Bożej Dzieciny, a przed wszystkim: zdrowia, szczęścia, spokoju ducha i radości oraz wszelkich pomyślności w nadchodzącym  Nowym 2021 Roku. Niech nowo narodzone Dziecię znajdzie godne mieszkanie w Waszych sercach.

  „…Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą…” – błogosław całą naszą Hajnówkę, jej mieszkańców i wszystkich Gości – raz jeszcze życzymy wszystkim   WESOŁYCH  ŚWIĄT  BOŻEGO NARODZENIA!  SZCZĘŚĆ  BOŻE!

 

ks. Zbigniew Niemyjski

ks. Mariusz Woltański

ks. Piotr Karwowski

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011