"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 21 czerwca 2024 r.
Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Zaproszenie do Domowego Kościoła

14 listopad 2020
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceZapraszamy małżeństwa do formacji w Ruchu Światło–Życie

Domowy Kościół (DK) jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele. Działa on w ramach Ruchu Światło-Życie, który jest jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce. Jego założycielem jest Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki (1921-1987). Pierwsze Oazy Rodzin w Polsce odbyły się w Krościenku nad Dunajcem w 1973 roku. W naszej diecezji Ruch Światło-Życie przeżywa w tym roku 50-lecie istnienia.

DK zwraca uwagę na duchowość małżeńską – dążenie do świętości zraz z współmałżonkiem. Jest to pomoc w budowaniu jedności małżeńskiej, która stwarza warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim. W formacji założyciel zwracał uwagę na: życie słowem Bożym, życie modlitwą, życie sakramentalne, dawanie świadectwa i postawę służby według otrzymanych darów.

Małżeństwa formują się w kręgach (od 4 do 7 małżeństw) i mają spotkania raz w miesiącu. Za krąg odpowiada małżeństwo - para animatorska. Od strony duchowej czuwa również kapłan. Obecnie duszpasterzem DK jest ks. Mariusz Woltański.

Pierwsze kręgi małżeństw w naszej parafii powstawały już w roku 1988. Obecnie działają 2 kręgi. Zgłosiły się również kolejne młode małżeństwa, chętne do formacji w tej wspólnocie i do założenia 3 kręgu. Zapraszamy małżeństwa do włączenia się do tej inicjatywy. Informacje i szczegóły u ks. Mariusza.

 

tekst: ks. Mariusz Woltański

zdjęcie: Bogdan Kowalczyk

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011