"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: niedziela, 3 grudnia 2023 r.
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Remont organów

30 wrzesień 2020
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceRozpoczął się II etap remontu naszych organów.

Od miesiąca września ruszył drugi etap prac związany z renowacją naszych zabytkowych organów. Etap ten polega na demontażu i renowacji kontuaru, czyli stołu gry, który zostanie odwrócony przodem do ołtarza oraz przebudowę całego systemu powietrznego, czyli kanałów rozprowadzających powietrze do systemu grającego czyli piszczałek. W tym okresie będzie w drobnym stopniu przebudowana szafa organowa, gdzie w miejscu starego kontuaru będzie ona zabudowana, a w miejsce nowego zostaną wypuszczone kanały powietrzne.

Etap ten będzie polegał też na stopniowym montażu elementów już zakonserwowanych oraz wyremontowanych. Na chórze zostanie odnowiona podłoga oraz zostanie wypoziomowana szafa organowa, która z biegiem lat zaczęła pochylać się w stronę tylnej ściany naszej świątyni. Po rozmowie z naszym organmistrzem Panem Tomaszem Klimczukiem dowiedzieliśmy się, że zakończenie prac związanych z odnowieniem naszych organów nie będzie możliwe w tym roku, ze względu na ograniczone możliwości pracy zakładu z powodu epidemii oraz że względu na dużą część pozostałych prac.

Zachęcamy wszystkich, którym dobro muzyki kościelnej jest bliskie sercu do wsparcia modlitewnego oraz materialnego tego działania w naszej Parafii.

GALERIA

tekst i zdjęcia: Konrad Śledź

 

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011