"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 7 grudnia 2023 r.
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

I Komunia Święta - 05.07.2020 r.

5 lipiec 2020
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW niedzielę 5 lipca w naszej parafii odbyła się I Komunia Święta dzieci z naszej parafii

Rodzice i dzieci długo przygotowywały się na tę uroczystość, ale przyjęcie Pana Jezusa do serca opłaciło z nawiązką ten błogosławiony trud. Z racji na zagrożenie koronawirusem, uroczystość została podzielona na dwie tury – pierwsza grupa brała udział w Mszy Świętej o godzinie 10.00 (Szkoła Podstawowa nr 4 i Dubiny), a druga o 12.00 (Szkoła Podstawowa nr 1, 2, 3 i Czyże).

Msze Święte sprawował ks. proboszcz Zbigniew Niemyjski, który w kazaniu zaznaczył istotę Eucharystii, oraz potrzebę przygotowania do Jej właściwego przeżywania.

Także upał nie zaszkodził tak wielkiej uroczystości. Po tym wydarzeniu dzieci wraz z obecną rodziną zostali zaproszeni do uczestnictwa w białym tygodniu na wieczornych Mszach Świętych wraz z kazaniami skierowanymi do dzieci. I Komunia Święta to wspaniały początek świadomej i pełnej miłości relacji z Panem Jezusem już na zawsze.

Na koniec ks. proboszcz podziękował:

- rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych za dar dla Parafii obrusy na ołtarze, sprzątnięcie i dekorację kościoła.

- piekarni Podolszyńskich za chlebki dla dzieci Pierwszokomunijnych. 

- za przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej:                 

-  Ks. Prefektowi Mariuszowi Woltańskiemu;

- pozostałym katechetom:, Ks. Prefektowi Piotrowi Karwowskiemu; Paniom: Barbarze Sosnowskiej i Jolancie Krzyckiej oraz Panu Bogusławowi  Wójcikowi.

- Panu Organiście Kondratowi za uświetnienie uroczystości;

- Panu Kościelnemu Kazimierzowi za przygotowanie kościoła.

GALERIA

tekst i zdjęcia: kl. Daniel Konik

 

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011