"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 24 maja 2024 r.
Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

31 maj 2020
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówcePięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa, nastąpiło Zesłanie Ducha Świętego na Maryję i Apostołów, czekających w Wieczerniku.

Zielone Świątki obchodzono już w czasach apostolskich. Jest to wypełnienie i zakończenie Świąt Paschalnych. Jezus Chrystus podczas swojego życia ziemskiego zapowiedział zesłanie Ducha Pocieszyciela, który uzdolnił Apostołów do odważnego głoszenia i wyznawania swojej wiary.

Apostołowie wraz z Maryją oczekiwali na modlitwie. Stąd od wielu lat w naszej parafii, w Wigilię tejże Uroczystości (30.05), Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym animuję czuwanie modlitewne. Tak również było i tym roku. Nie zabrakło pięknych śpiewów i wspólnego uwielbiania Boga w Trójcy Jedynego za wszelkie łaski jakimi nas obdarza każdego dnia.

Z tej racji, że Wspólnota Odnowy obchodzi wtedy święto, w niedzielę 31.05 została odprawiona uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. proboszcza Zbigniewa Niemyjskiego.

W roku ubiegłym, Wspólnota Odnowy obchodziła 25-lecie swego istnienia w naszej parafii. Zarówno członkom Odnowy w Duchu Świętym, jak i wszystkim naszym parafianom życzymy nieustannego otwierania się na działanie Ducha Świętego.

GALERIA

tekst: ks. Mariusz Woltański

zdjęcia: Bogdan Kowalczyk  

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011