"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Modlitwa o urodzaje przed Wniebowstąpieniem Pana Jezusa.

20 maj 2020
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW dniach 18-20 maja w naszej parafii odbyły się modlitwy z prośbą o dobre urodzaje.

W poniedziałek, wtorek i środę po VI niedzieli Wielkanocy Kościół zanosi gorącą modlitwę  o urodzaje i za kraję głosujące. Modlitwom połączonym z procesją błagalną za przyczyną Wszystkich Świętych przewodniczył ks. proboszcz Zbigniew Niemyjski, który prosił Boga o zachowanie tego co posiane i posadzone od nieszczęść i katastrof.

W Modlitwie Pańskiej modlimy się „chleba naszego powszedniego daj nam dziś”. Jest to jedno z siedmiu jakże ważnych wezwań, które są zamieszczone w modlitwie „Ojcze Nasz…”. Tak łatwo jest pójść do  sklepu na zakupy. Jednak nie zawsze się zastanawiamy, ile trudu trzeba poświęcić, aby chleb trafił na nasz stół. Rolnicy mają pełne ręce roboty i zmagają się z przymrozkami, deszczem lub jego brakiem.  

Modlitwy o urodzaje są prośbą, aby to co posiane i zasadzone wydało obfity plon, który posłuży jako pożywienie dla wielu. W tych dniach modliliśmy się szczególnie, aby Pan Bóg strzegł nas, naszych domów, upraw, miejsc pracy, nauki i wypoczynku od wszelkich klęsk żywiołowych. Prosiliśmy Boga, aby nikomu nie zabrakł codziennego chleba i abyśmy potrafili dzielić się z innymi dobrem i miłością.

Bóg zapłać za wspólną modlitwę.

GALERIA

tekst: ks. Mariusz Woltański

zdjęcia: Krzysztof Gryc, Konrad Śledź, Wojciech Szeraszewicz

 

Więcej na ten temat modlitw o urodzaje w tygodniku Niedziela TUTAJ.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011