"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 9 grudnia 2023 r.
Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Niedziela Dobrego Pasterza 2020

3 maj 2020
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceTradycyjnie IV niedziela Wielkanocy jest nazwana Niedzielą Dobrego Pasterza.

Jezus powiedział: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, owce zaś postępują za nim, ponieważ głos jego znają. Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych».

Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił.

Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie pastwisko. Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie, i miały je w obfitości»”.

(J 10, 1-10)

Jezus Chrystus mówi o sobie jako pasterzu. Zna On swoje owce i troszczy się o nie. Natomiast owce słuchają Jego głosu i idą za nim.

Niedziela dzisiejsza rozpoczyna w Kościele Rzymskokatolickim - Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego zatytułowany „Wielka Tajemnica Wiary”. Modlimy się w intencji powołanych, dziękując Bogu za to, że wskazują nam drogę do Boga. Również prosimy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, aby nie zabrakło tych, którzy odpowiedzą na wezwanie Pana.

Od 63 lat w naszej diecezji istnieje Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie, z którego murów wyszło ponad 274 kapłanów. którzy pracuję w  ponad 14 krajach na świecie. Z tej okazji Moderatorzy i Alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie przygotowali materiał filmowy, w którym ukazują życie seminaryjne TUTAJ.

Więcej informacji na temat WSD w Drohiczynie TUTAJ.

tekst: ks. Mariusz Woltański

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011