"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 8 grudnia 2023 r.
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

Środa Popielcowa

26 luty 2020
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW tradycji Kościoła Rzymskokatolickiego, Środa Popielcowa rozpoczyna czas Wielkiego Postu, który ma za zadanie przygotować do właściwego przeżycia Świąt Wielkanocy.

Na pamiątkę postu Jezusa Chrystusa okres ten trwa 40 dni i wzywa do nawrócenia i pokuty. Dlatego kolorem szat liturgicznych jest kolor fioletowy. Zwyczajem związanym ze Środą Popielcową jest posypanie głów popiołem na znak żałoby i pokuty. Tego dnia według Kodeksu Prawa Kanonicznego (Kan. 1251-1252) obowiązuję wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, ale tylko jeden do syta).

W Wielkim Poście będą odprawiane w naszym kościele następujące nabożeństwa:

- w środy o godz. 16.30 - Droga Krzyżowa dla dzieci (od następnego tygodnia);

- w piątki o godz. 17.30 - Droga Krzyżowa dla dorosłych;

- w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 08.00 - Gorzkie Żale.

Biorąc udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny. Zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas tych nabożeństw. Kto nie może przybyć do kościoła niech odprawia te nabożeństwa w domu.

GALERIA

tekst: ks. Mariusz Woltański

zdjęcia: Bogdan Kowalczyk

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011