"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 20 czerwca 2024 r.
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes

11 luty 2020
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce11 lutego 1858 r. Najświętsza Maryja Panna objawiła się Bernadettcie Soubirous w Lourdes (Francja).

Maryja od 11 lutego do 16 lipca 1858 r. objawiła się osiemnaście razy, wzywała do modlitwy i pokuty. Na pamiątkę tego wydarzenia, w Kościele mamy Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W pobliżu miejsca, gdzie objawiła się Matka Boża, jest źródło, przy którym dokonało się wiele uzdrowień. W 1992 r. św. Jan Paweł II nazwał ten dzień - Światowym Dniem Chorego.

Tego dnia ks. Sandro (kapelan szpitala), wraz z Paniami z Parafialnego Zespołu Caritas, odwiedzili chorych na Oddziale Opiekuńczym w szpitalu na Żabiej Górce. O godz. 11.00 ks. kapelan odprawił nabożeństwo i udzieli chorym Sakramentu Namaszczenia. Również wieczorem godz. 17.00, podczas Mszy świętej, chorzy mogli przystąpić do Namaszczenia olejami.   

tekst: ks. Mariusz Woltański

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011