"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 21 czerwca 2024 r.
Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Jasełka w kościele

12 styczeń 2020
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW Dzień Chrztu Pańskiego 12.01.2020 r. w naszym kościele odbyły się jak co roku jasełka.

Tym razem  w scenerii teatralnej a więc…. stroje na wieszakach i rekwizyty w pudłach. Dzieci klasy 4  próbowały odnaleźć Jezusa na próbie …..jasełek! Pytały wiele osób czy spotkały Jezusa prawdziwego w swoim życiu. Odpowiedzi były zaskakujące, bo dzieci pozostające w dobrobycie szukały w  świętach nie Jezusa, ale smakołyków i prezentów. Dopiero te z nich które doświadczyły biedy, traumy, jakiegoś dotkliwego braku miłości, szukały Go. Prosiły o pomoc i  pragnęły, by przyszedł i uleczył to , co bolesne i złe w ich życiu. Ostatnia scena wyjaśniła wszystkim widzom gdzie powinniśmy kierować wzrok, by zobaczyć Jezusa, bo „ On ma buty zdeptane i twarz zwykłego człowieka”. Człowieka w którym widać  piękno duchowe w postaci miłości, przebaczenia, pokoju, dobra, pokory, prawdy, sprawiedliwości… Dlatego Michał w roli Józefa tyle razy powtarzał „ma twarz zwykłego człowieka”.  Jezus puka do każdego serca i cicho prosi „ Otwórz mi drzwi. Nie chcę szukać schronienia innego, zaufaj Mi. Choć na chwilę zatrzymaj się w biegu, by usłyszeć mój cichy głos: JESTEM, CZEKAM, KOCHAM, POMOGĘ, tylko z moim połącz swój los.”  Dzieci śpiewały mniej znane, ale piękne i wzruszające kolędy, które dopełniły treści przekazane wcześniej. Jasełka przygotowała Pani Barbara Sosnowska we współpracy z Panią Anną Wawreszuk. Jasełka są przykładem ekumenicznej współpracy dzieci katolickich i prawosławnych, która od wielu lat jest kontynuowane w Szkole Podstawowej Nr 2 w Hajnówce, jak widać z dobrym skutkiem.  

GALERIA

tekst: Barbara Sosnowska, ks. Mariusz Woltański

zdjęcia: Konrad Śledź

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011