"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 7 grudnia 2023 r.
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Betlejemskie Światło Pokoju w Hajnówce

22 grudzień 2019
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceDnia 22 grudnia hajnowscy harcerze wnieśli do naszej świątyni Betlejemskie Światło Pokoju

Dzień wcześniej, 21 grudnia, miało miejsce spotkanie w Bielsku Podlaskim, na placu przy ratuszu, gdzie nastąpiło przekazanie Światła Pokoju, W spotkaniu tym uczestniczyli również harcerze z Hajnówki oraz ks. proboszcz Zbigniew Niemyjski – zastępca komendanta Hufca ZHP w Bielsku Podlaskim

Od 29 lat trwa ta inicjatywa, której tegorocznym hasłem są słowa: „Światło, które daje moc!”. Betlejem dla chrześcijan jest szczególnym miejscem, bo tam narodził się Jezus Chrystus. Z tego właśnie miejsca, skauci, harcerze przekazują Światło Pokoju. Pierwszym miejscem w naszej diecezji, do którego docierają harcerze ze Światłem Pokoju, jest Bielsk Podlaski. Następnie z Bielska Podlaskiego jest ono przekazywane dalej.

Przed Mszą Świętą o godz. 8.00 zostało ono wprowadzone do naszego kościoła przez instruktorów i harcerzy ze Szkoły nr 2 w Hajnówce. Zebranych powitał ks. prałat Zbigniew Niemyjski, który od wieli lat jest związany z harcerzami.

Światło Pokoju jest już w naszej świątyni i można je po każdej Mszy świętej zanieść do domu.

GALERIA

tekst: ks. Mariusz Woltański

zdjęcia: al. Daniel Konik

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011