"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: poniedziałek, 28 listopada 2022 r.
Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

Adwent 2019

1 grudzień 2019
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceRozpoczęliśmy Adwent – radosny czas oczekiwania na spotkanie z Jezusem Chrystusem

Adwent składa się z dwóch części:

1 -  do 16 grudnia – mówi nam o powtórnym przyjściu Chrystusa na końcu czasów,

2 – od 17 grudnia – bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia.

Liturgia Adwentu ukazuję nam postacie Starego i Nowego Testamentu, przez które Bóg zapowiadał przyjście Swego Syna - Jezusa Chrystusa. Tymi postaciami są: Maryja – Matka Syna Bożego, Jan Chrzciciel, który bezpośrednio zapowiadał Jezusa i sam Go wskazał oraz prorok Izajasz.

W tym czasie Kościół zachęca do oczyszczenia i „życia w łasce”. Dobrą okazją są rekolekcje, aby zastanowić się nad swoim życiem. W naszej parafii rekolekcję będę trwały od 13 do 15 grudnia, poprowadzi je ks. Sandro Barbieri - kapelan Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji i szpitala Powiatowego w Hajnówce.

W Adwencie Kościół zachęca do uczestnictwa w Mszach roratnich. W naszej parafii będą odprawiane w środy i soboty o godz. 6.30 i 17.00. Zapraszamy szczególne dzieci, młodzież, jak również dorosłych z lampionami.

tekst: ks. Mariusz Woltański

zdjęcie: Konrad Śledź

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011