"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 7 grudnia 2023 r.
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych

2 listopad 2019
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceTradycyjnie dnia 02.11 Kościół Rzymskokatolicki obchodzi Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych.

Tego dnia Kościół ukazuje w liturgii, wszystkich tych, którzy odeszli już z tego świata, a obecnie znajdują się w czyśćcu (Kościół cierpiący). Nauka o istnieniu czyśćca jest dogmatem wiary.

O godzinie 10.00 w naszej świątyni ks. proboszcz Zbigniew Niemyjski odprawił Mszę świętą za zmarłych parafian i dobrodziejów. W kazania ukazał potrzebę modlitwy za zmarłych, jako wyraz naszej miłości do naszych bliskich. Modlitwa za cierpiących w czyśćcu skraca czas „oczekiwania” na Niebo. Po Mszy świętej odbyła się procesja dookoła kościoła.

W oktawie Wszystkich Świętych, pamiętając o naszych bliskich zmarłych czytamy wypominki i odmawiamy jedną część różańca po Mszy Świętej o godz. 17.00. W tym czasie można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za jednego zmarłego.

Od 9 listopada do końca miesiąca, czytamy wypominki i odmawiamy jedną dziesiątkę różańca po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę 15 minut przed każdą Mszą św.

GALERIA

                              tekst: ks. Mariusz Woltański

zdjęcia: al. Daniel Konik

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011