"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 21 czerwca 2024 r.
Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Uroczystość Wszystkich Świętych

1 listopad 2019
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceTradycyjnie dnia 01.11 Kościół Rzymskokatolicki obchodzi Uroczystość Wszystkich Świętych.

Tego dnia Kościół oddaję cześć tym wszystkim, którzy weszli do chwały zbawionych (Kościół Chwalebny). Natomiast pielgrzymującym (Kościół Pielgrzymujący) wskazuje drogę, która wielką rzeszę zaprowadziła do Nieba.

O godzinie 14.00 w kaplicy na cmentarzu w Hajnówce, była sprawowana Eucharystia, której przewodniczył ks. kan. Krzysztof Kisielewicz – proboszcz par. Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim, pochodzący z Hajnówki. Kazanie wygłosił ks. kan. Zygmunt Bronicki – proboszcz par. św. Cyryla i Metodego w Hajnówce. Kaznodzieja zaznaczył potrzebę wpatrywania się w świętych i uczenia się od nich wytrwałości w drodze do świętości.

Nabożeństwo na cmentarzu poprowadził ks. prał. Zbigniew Niemyjski – prob. par. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Stanisława BM w Hajnówce (dziekan dekanatu hajnowskiego).

Uroczystość Wszystkich Świętych przypomina nam, naukę Kościoła o naszej wspólnocie ze świętymi, którzy otaczają nas swoją opieką.

GALERIA

tekst: ks. Mariusz Woltański

zdjęcia: al. Daniel Konik  

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011