"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Dzień Papieski 13 X 2019

13 październik 2019
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówcePaździernik każdego roku to miesiąc modlitwy różańcowej, ale także czas kiedy wspominamy największego spośród Polaków - Świętego Jana Pawła II.

            W niedzielę, 13 października 2019 r., obchodziliśmy XIX Dzień Papieski. Odbył się on pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!” Jest to tytuł książki św. Jana Pawła II.

            Wolontariusze Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z naszej parafii po każdej mszy świętej zbierali do puszek datki na stypendia z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po nabożeństwach o godzinie 10 i 12 w kawiarence KSM-owicze sprzedawali kremówki oraz inne ciasta, które wcześniej zostały upieczone przez nich samych. Wiernym zasmakowały ich wypieki, znikały w ekspresowym tempie. Furorę zrobiły legendarne oranżady rodem z dawnych lat, każdy dorosły mógł powspominać swoje dzieciństwo.

            Mszę o 12:00 odprawił ksiądz Piotr Karwowski. Mszę św, uświetniła schola swoim pięknym śpiewem. Nabożeństwo zaczęło się odśpiewaniem pieśni pt:. „Barka”. Był to, bowiem ulubiony utwór naszego Papieża. Czytania oraz modlitwę wiernych odczytała młodzież zaangażowana w życie parafii. Kazanie dla dzieci wygłosił ksiądz Mariusz Woltański. Nawiązał w nim do jakże ważnych słów świętego: „Różaniec to skarb, który trzeba odkryć”, które znalazły się na okolicznościowej dekoracji w kościele. Jan Paweł II codziennie odmawiał cały różaniec. Do kaplicy przychodził pierwszy, a wychodził ostatni. Często w jego dłoniach widziany był różaniec. Na koniec Mszy ksiądz Piotr uroczyście pobłogosławił wiernych, po czym każdy miał możliwość ucałowania relikwii św. Jana Pawła II.

            Ze spojrzeniem utkwionym w Chrystusie, umocnieni nadzieją, która zawieść nie może, kroczmy razem drogami nowego tysiąclecia: „Wstańcie, chodźmy!” (por. Mk 14, 42). (Św. Jan Paweł II, Wstańcie, chodźmy!, Kraków 2004, s. 8)

Elżbieta Bagińska

GALERIA

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011