"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: niedziela, 3 grudnia 2023 r.
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Goście w naszej wspólnocie parafialnej

29 wrzesień 2019
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW niedzielę 29 września 2019 roku gościliśmy w naszej parafii ...

Goście w naszej wspólnocie parafialnej

          W niedzielę 29 września 2019 roku gościliśmy w naszej parafii Ks. Kamila Dąbrowskiego z białostockiej Szkoły Nowej Ewangelizacji, który w głoszonych przez cały dzień kazaniach podzielił się świadectwem swojego odnalezienia Chrystusa oraz zachęcał do wzięcia udziału w mających odbyć się w Hajnówce pod koniec października rekolekcjach „Nowe Życie”.

         Tego dnia po Mszy Świętej o godzinie 12:00 odbyło się także pierwsze spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców. 50 osobowa grupa chłopców i dziewcząt głównie z ósmych klas szkół podstawowych miała możliwość wysłuchania świadectw dwóch młodych ludzi: Natalii i Marty. Dziewczęta w swoich świadectwach powiedziały jak ważne w ich życiu jest uczestnictwo we Mszy Świętej, modlitwa różańcowa, czy lektura Pisma Świętego. Zachęcały one także do podjęcia wysiłku praktyk religijnych, który przynosi owoce w życiu.

            W ramach spotkania młodzież i rodzice mogli dowiedzieć się czym jest Sakrament Bierzmowania oraz jakie warunki należy spełnić, aby je godnie przyjąć, gdyż tylko wówczas będzie mogło przynieść dostrzegalne owoce. Na koniec spotkania kandydatom zostały rozdane indeksy.

GALERIA

tekst: Ks. Piotr Karwowski

zdjęcia: Elżbieta Bagińska

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011