"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 8 grudnia 2023 r.
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

Wrześniowy Szlak

21 wrzesień 2019
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce21 września 2019 r. odbył się Wrześniowy Szlak - Konna Wyprawa Śladami Pułku 3 Strzelców Konnych.

    Obozowisko kawaleryjskie zorganizowano w Hajnówce, w którym można był się zapoznać z nieprzeciętną odwagą polskich oddziałów konnych podczas II wojny światowej.

   O godz. 10.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego Mszę św. sprawował ks. prałat Zbigniew Niemyjski, który wygłosił patriotyczne kazanie o miłości do Ojczyzny.

    Następnie odbył się przemarsz pod pomnik plut. Bierwiaczonka i uroczysty capstrzyk pod pomnikiem. W dalszej kolejności był przemarsz na stadion leśny oraz pokazy kawaleryjskie i wojskowe. Nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Miasta i służb mundurowych.

   W tych uroczystościach wzięły udział oprócz Konnego Szwadronu Kompania Honorowa Batalionu Dowodzenia Strzelców Konnych 15 GBZ wraz z orkiestrą wojskową. Towarzyszyły im pojazdy wojskowe (transportery opancerzone, wozy dowodzenia bojowego i inne).

    Na terenie stadionu leśnego został zorganizowany pokaz współczesnego sprzętu wojskowego.

 

GALERIA

 

Ks. Mariusz Woltański

zdjęcia – Zbigniew Dzwonkowski

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011