"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 24 maja 2024 r.
Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Spotkanie popielgrzymkowe w Węgrowie

21 wrzesień 2019
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce21 września 2019 r. w Węgrowie spotkali się uczestnicy i sympatycy Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasną Górę.

      Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w par. św. o. Pio w Węgrowie, na które zaprosił proboszcz ks. Andrzej Falkowski i zarazem kierownik PPD na Jasną Górę. Słowo Boże wygłosił ks. Andrzej Witerski, który przez wiele lat był ojcem duchownym pielgrzymki. Kaznodzieja zachęcał do głębszego przeżywania Eucharystii i do dobrego przygotowania, jak to czynił o. Pio patron węgrowskiej parafii. Po Mszy nastąpiło ucałowanie relikwii św. z Pietrelciny.

   Przy wspólnej agapie, którą przygotowali węgrowscy parafianie, nastąpiło wspominanie ze szlaku pielgrzymkowego. Nie zabrakło również przedstawicieli z Hajnówki z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego (3 osoby).

        W następnym roku czeka już XXX jubileuszowa PPD na Jasną Górę, na którą serdecznie zapraszamy.

 

GALERIA

 

ks. Mariusz Woltański

zdjęcia - Katarzyna Gdowska

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011