"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 3 grudnia 2022 r.
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

25 - lecie Odnowy w Duchu Świętym w Hajnówce

8 wrzesień 2019
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceUroczystość rozpoczęła się 08 września 2019 r. Mszą świętą o godz. 14.00 w naszym kościele.

Msza święta była okazją dziękczynienia Panu Bogu za dar wspólnoty. Przewodniczył jej ks. Mariusz Woltański - opiekun wspólnoty. Przed 25 laty powołał ją do istnienia ks. Mariusz Tołwiński, ówczesny wikariusz wraz osobami zaangażowanymi w życie parafii. Przez 25 lat wiele osób miało styczność z Odnową. W procesji z darami uczestniczyły osoby, które były przy jej zakładaniu. Wspólnota ta zwraca uwagę na działanie Ducha Świętego i zachęca się na otwieranie na Jego dary.

Kaznodzieja w kazaniu nawiązał do znanego o. Raniero Cantalamessy – kaznodziei Domu Papieskiego, który w swoim życiu miał styczność z Katolicką Odnową. O. Raniero wielokrotnie wspominał, że otwarcie na działanie Ducha Świętego zmieniło jego życie. Jako wykładowca na uniwersytecie w Mediolanie zostawił wszystko i stał się wędrownym kaznodzieją. Papież Jan Paweł II powołał go na kaznodzieję Domu Papieskiego.

W Eucharystii uczestniczyły również wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z: Brańska, Bielska Podlaskiego, Ciechanowca, Hodyszewa (diec. łomżyńska), Sokołowa Podlaskiego, Węgrowa.

Ciąg dalszy świętowania odbył się w Amfiteatrze Miejskim. O godz. 1600 - Ewangelizację poprowadziła wspólnota Dom Jednego Serca z Białegostoku. Następnie był poczęstunek (bigos, kawa, herbata i pączki). O godz. 1830 – był Koncert gwiazdy wieczoru - Zespołu TGD (Trzecia Godzina Dnia). Kierownik zespołu i zarazem wokalista Piotr Nazaruk podprowadził pod klimat modlitwy i oddania swego życia Jezusowi Chrystusowi.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Effatha” dziękuję Bogu za wspólne świętowanie jubileuszu 25-lecia działalności. Składa również wyrazy podziękowania za pomoc w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia:

- Ks. Proboszczowi prałatowi Zbigniewowi Niemyjskiemu

- Panu. Jerzemu Sirakowi - Burmistrzowi Miasta Hajnówka

- Hajnowskiemu Domowi Kultury

- Nadleśnictwu Hajnówka

- PUK

- oraz innym sponsorom.

 

http://www.farahajnowka.pl/gallery/photos/395

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011