"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: poniedziałek, 22 lipca 2024 r.
Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Koncerty Muzyki Kameralnej w Hajnówce

18 sierpierń 2019
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceTradycyjnie od kilku lat w naszej parafii odbywają się cztery letnie koncerty muzyki klasycznej organizowane i finansowane przez Hajnowską Fundację Muzyki Kameralnej i Organowej w Hajnówce.

Tego lata odbyły się koncerty muzyki kameralnej, z powodu, iż nasze organy oczekują na rozpoczęcie prac remontowych. W czerech terminach wystąpili:

07.07 – Szczepan Szubzda – akordeon i Jakub Kotowicz - wibrafon.Obaj Muzycy z Białegostoku zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności gry na instrumentach, współpracy i grania w zespole instrumentów, oraz stworzyli niesamowity klimat przenosząc nas w różne epoki i style muzyczne. 

21.07 -  „Il cognati” - duet kontrabasu i skrzypiec.

04.07 – kwartet wokalny „Tre Donne”, koncert był prawdziwą ucztą dla ucha, mogliśmy wysłuchać przepięknego wokalu klasycznego przy akompaniamencie fortepianu.

18.08 – Zespół kameralny Ars Iuvenum” - niesamowite przejście przez epoki muzyczne, pobudzające wyobraźnię i zatapiające się w delikatne brzmienia dysonansowe i konsonansowe w wykonaniu tria (flet, fagot i piano cyfrowe).

 
Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w naszych spotkaniach przy muzyce i cieszymy się, że cieszą się one popularnością wśród mieszkańców naszego miasta i naszej parafii. Bóg zapłać! 
 
Parafia Rzymskokatolicka pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce składa podziękowania dla:
- Starostwa Powiatowego w Hajnówce;
- Urzędowi Miasta Hajnówka;
- innym darczyńcom
za wsparcie Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej w lipcu i sierpniu 2019 r. Bóg zapłać!
 

http://www.farahajnowka.pl/gallery/photos/391

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011