"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 21 czerwca 2024 r.
Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

ZAPROSZENIE NA XXIX PIESZĄ PIELGRZYMKĘ DROHICZYŃSKĄ

18 lipiec 2019
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceCzas trwania Pielgrzymki 01.08 - 15.08.2019 r. Wyjście po Mszy św. o godz. 7.00 z Drohiczyna. Koszt: 150 zł (druga i kolejna osoba z rodziny 75 zł). Zapisy w kancelarii parafialnej od 22.07 w godz. od. 7.30 do 8.30 i od 17.00 do Mszy wieczornej (18.00).

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła po raz pierwszy z Drohiczyna w roku 1991. Większość pątników stanowili ludzie młodzi, którzy postanowili wziąć udział w światowych Dniach Młodzieży w Częstochowie i spotkaniu z Janem Pawłem II. Uroczystości na Jasnej Górze zgromadziły wówczas milion sześćset tysięcy uczestników. Wśród nich mieszkańców Podlasia, którzy po powrocie z pielgrzymki przynieśli do domów „Bożą iskrę” od świętego Jana Pawła II. Iskra zamieniła się w płomień, którego już nikt nie mógł ugasić. Piesza Pielgrzymka w następnym roku po prostu musiała się odbyć i zgromadziła wielu chętnych. Można więc powiedzieć, że u początku Drohiczyńskiej Pielgrzymki leży spotkanie z naszym wielkim świętym. 

Papież Jan Paweł II przyjechał do Drohiczyna w 1999 r. Dla naszej Diecezji było to wielkie wydarzenie. W roku 2019 mija 20 lat od Jego wizyty. Wyruszając na pątniczy szlak chcemy dziękować Panu Bogu, że dał naszej Ojczyźnie i światu tak pięknego świadka wiary, który zaszczepiał w ludziach płomień Bożej miłości. Zapraszam więc wszystkich do udziału w XXIX Pieszej Pielgrzymce Drohiczyńskiej na Jasną Górę. Wyruszamy 1 sierpnia 2019 r. z hasłem: „Abyście szli i owoc przynosili”.

 

Ks. Andrzej Falkowski, dyrektor pielgrzymki

Niech Będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Jasna Góra to nasz cel!

Już niedługo wakacje - czas urlopów, odpoczynków. Może nie wiesz co zrobić z czasem wolnym? Może myślisz gdzie się wyrwać z szarej codzienności? Myślisz o różnych ciekawych miejscach w Polsce lub zagranicą?

A może w tym roku wybierzesz się na pielgrzymkę na Jasną Górę do naszej kochanej Matki? Ona Cię serdecznie zaprasza. Dlaczego właśnie Ciebie? Bo jesteś powołany do wyższych rzeczy! Możesz odkryć wartość Eucharystii, modlitwy, wspólnoty, służby drugiemu człowiekowi, poznać ciekawych, wartościowych ludzi (a może żonę lub męża). Możesz podzielić się swoimi talentami: graniem na gitarze, śpiewaniem, przekuwaniem bąbli, pilnowaniem porządku itd.

To nasze wspólne pielgrzymowanie w grupie Bielskiej rozpoczynamy Mszą świętą 1 sierpnia o godz. 7.00 w drohiczyńskiej katedrze. Wyruszymy pod hasłem: „Abyście szli i owoc przynosili”. Będziemy chcieli się bardziej otworzyć na działanie Dycha Świętego i poznać Jego owoce w naszym życiu.

Zapisy do grupy bielskiej – Zielonej od 22 lipca w Brańsku, Bielsku Podlaskim (Bazylika, Opatrzność Boża), Hajnówka – Podwyższenia Krzyża Świętego, w godzinach pracy kancelarii parafialnych.

Z całego serca zapraszamy przewodnicy grupy bielskiej: ks. Paweł Hryniewicki i ks. Mariusz Woltański.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011