"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 8 grudnia 2023 r.
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

ŻYCZENIA WIELKANOCNE KS. PROBOSZCZA

19 kwiecień 2019
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceCHRYSTUS PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ !!! ALLELUJA !!! ALLELUJA !!!

DRODZY  PARAFIANIE HAJNOWSCY  i  WSZYSCY  GOŚCIE !

      

       Uroczystość Zmartwychwstania  Pańskiego zawsze przenosi nas w Jerozolimie do Wieczernika, na Golgotę i przede wszystkim do pustego Grobu Pana Jezusa, aby  kolejny już raz przeżywać zbawcze wydarzenia, jakie Pan Bóg okazał człowiekowi otwierając nam niebo.

      W tym roku duszpasterskim skupiamy się na misji ochrzczonych i bierzmowanych. Pamiętajmy, że kiedy apostołowie wyszli z wieczernika po otrzymaniu Ducha Świętego, to poszli pełnić misję i dlatego każdy katolik, każdy chrześcijanin, ma również misję do spełnienia, bo jest „napełniony Duchem Świętym”. W mocy Ducha Św. mamy więc działać. Inspirowani mocą Ducha Świętego mamy iść na cały świat głosząc Chrystusa Zmartwychwstałego. To Duch Święty, który od czasów Pięćdziesiątnicy niezmiennie kieruje Kościołem i pozwala nam głosić,  że „Jezus jest Panem” daje nam siłę do dawania świadectwa całym naszym życiem o Jezusie Żywym – Zmartwychwstałym.

       Niech tegoroczne Święta Wielkanocne, przyniosą Kościołowi i naszej Ojczyźnie silną wiarę, napełnią nas wzajemną zgodą, miłością i spokojem ducha, a spotkanie ze Zmartwychwstałym Jezusem niech da nam moc w pokonywaniu wszelkich trudności. Niech radosne Alleluja !!! rozbrzmiewa w naszych domach i rodzinach oraz wszędzie tam, dokąd Zmartwychwstały Chrystus nas pośle, aby głosić Prawdę, że On powstał z martwych i żyje.

        Jako proboszcz pracujący w tej Parafii od 12 lat łączę się w modlitwie ze wszystkimi Parafianami i Gośćmi, którzy spędzają to największe chrześcijańskie Święto w naszej hajnowskiej Wspólnocie oraz pamiętam też w swoich kapłańskich modlitwach o Braciach i Siostrach dotkniętymi cierpieniem i chorobą, którzy w tym  czasie przebywają czy to w szpitalach, bądź są w swoich domach i życzę Wam wszystkim w imieniu własnym i moich współpracowników – księży Wikariuszów: BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.

       Niech Ten, który powstał na nowo do życia – Chrystus Zmartwychwstały błogosławi Wam wszystkim w życiu osobistym, jak też i w pracy zawodowej.  Szczęść Boże ! i Wesołego Alleluja !!!

                   

                                                                               Wasz Proboszcz – ks. kan. Józef Poskrobko.

                       

Wielkanoc: A.D. 2019.

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011