"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

NIEDZIELA PALMOWA 2019

19 kwiecień 2019
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceNiedzielą Palmową - Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy czas bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

Święcenie w tym dniu zielonych gałązek zwanych „palmami” przypomina nam uroczysty wjazd Pan Jezusa do Jerozolimy. tak jak mieszkańcy jerozolimscy idziemy w procesji za krzyżem, śpiewając „Hosanna Synowi Bożemu… Hosanna…”. Jednak zaraz po uroczystym wjeździe słyszymy opis  Męki Chrystusa Pana, gdzie radosne „hosanna” zagłusza wołanie „ukrzyżuj!”.

Palma to symbol odradzającego się, nowego życia. Te poświęcone palmy są przechowywane w domu i symbolizują Boży pokój i zwycięstwo Chrystusa.

W naszej Parafii tradycyjnie uroczystą Sumę odprawił, poświęcił palmy i przewodniczył procesji ks. kan. Józef Poskrobko – tutejszy proboszcz.

Niedziela Palmowa rozpoczyna też Wielki Tydzień, którego punktem kulminacyjnym jest Triduum Paschalne, czyli „trzy święte dni” , w czasie których co roku na nowo przeżywamy misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Tym dniom towarzyszy wyciszenie i skupienie.

GALERIA.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011