"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Z wizytą w Szpitalu na Żabiej Górce

14 luty 2019
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW sobotę 11 lutego br obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i XXVII Światowy Dzień Chorego. W tym dniu w sposób szczególny pamiętaliśmy o chorych i cierpiących, a także o tych, którzy się nimi opiekują i im towarzyszą.

        W dniu 11 lutego 2019 r., z okazji Światowego Dnia Chorego, kolejny już raz Panie z Caritas przy parafii Podwyższenia Krzyża Św. W Hajnówce złożyły wizytę w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym. Towarzyszyli na ks. Mariusz Mucha oraz ks. Kapelan naszego szpitala i wolontariusze z KSM.

         Spotkanie z chorymi przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Była wspólna modlitwa, błogosławieństwo i namaszczenie chorych. Odwiedziliśmy po kolei każdą salę z chorymi, w niektórych salach były osoby leżące- przykute do łóżek, bez sił całkowicie zależne od innych. Były też sale, w których przebywają osoby chore jeszcze chodzące i sprawniejsze. Wręczyliśmy każdemu choremu słodki prezent i życzyliśmy cierpliwości i wytrwałości w czasie choroby- przyjęcie woli Bożej. Trudno było ukryc wzruszenia kiedy ściskano nas za ręce. Nasza obecnoś przy człowieku  chorym jest potrzebna i bardzo oczekiwana. To tak wiele i nie wiele jednocześnie- wystraczy byc……..

 

 

 

 

 

                                                  GALERIA

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011