"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: poniedziałek, 22 lipca 2024 r.
Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Życzenia świąteczne Księdza Proboszcza na Boże Narodzenie 2018.

24 grudzień 2018
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce„Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą…” – błogosław całą Hajnówkę, jej mieszkańców i wszystkich Gości.

Gdy się Chrystus rodzi i na świat przychodzi 

  ciemna noc w jasności promienistej brodzi

                Drodzy Parafianie Hajnowscy !

Kolejny już raz każdemu z nas Dobry Bóg dał łaskę przeżywania na nowo Uroczystość Bożego Narodzenia. Wcielenie Słowa Bożego, czyli Boże Narodzenie jest najpiękniejszym świętem, pełnym miłości, zgody i ciepła rodzinnego. Podczas wieczerzy wigilijnej w gronie rodzinnym, a także nieraz z przyjaciółmi łamaliśmy się Opłatkiem – „symbolem” Jezusa, który tak jak dobry, dzielony Chleb daje człowiekowi siłę i moc do dalszego życia – wzmacniając nas „w drodze do nieba” i uzdalnia nas, abyśmy stawali się coraz lepsi, otwarci na Pana Boga i drugiego człowieka – taka  jest przeogromna moc tej odrobiny śnieżnobiałego Opłatka. W tym też okresie śpiewamy przepiękne polskie kolędy, które pomagają nam lepiej zrozumieć tę odwieczną Prawdę, że „… Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami…” 

Po raz już dwunasty mam ten wielki zaszczyt jako Proboszcz hajnowskiej Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w imieniu własnym i moich współpracowników: ks. Mariusza Woltańskiego i ks. Mariusza Muchy złożyć serdeczne i szczere życzenia świąteczne.  Parafianom i wszystkim mieszkańcom naszego miasta Hajnówki oraz Gościom spędzającym u nas Święta,  życzę błogosławieństwa od Bożej Dzieciny, a przed wszystkim: zdrowia, szczęścia, spokoju ducha i radości oraz wszelkich pomyślności  w nadchodzącym  Nowym 2019 Roku. Niech nowo narodzone Dziecię znajdzie godne mieszkanie w Waszych sercach.

„…Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą…” – błogosław całą naszą Hajnówkę, jej mieszkańców i wszystkich Gości – raz jeszcze  życzę wszystkim  WESOŁYCH  ŚWIĄT  BOŻEGO NARODZENIA!  SZCZĘŚĆ  BOŻE!

ks. kan. Józef Poskrobko - proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Hajnówce.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011