"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: poniedziałek, 26 luty 2024 r.
Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

POŚWIĘCENIE POJAZDÓW

22 lipiec 2018
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW niedzielę 22 lipca 2018 r. w parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce kapłani poświęcili pojazdy mechaniczne: rowery, motocykle i samochody oraz ich właścicieli.

W niedzielę 22 lipca 2018 r. w parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce po każdej z Mszy św. kapłani poświęcili pojazdy mechaniczne. Podczas Mszy świętych wierni modlili się przez wstawiennictwo św. Krzysztofa – Patrona kierowców, aby poruszanie się po drogach było bezpieczne.


Pamiętajmy jednak, że za modlitwą o bezpieczną podróż powinna zawsze iść rozważna jazda i umiejętne korzystanie z ruchu drogowego, dostosowywanie się do przepisów i warunków na drodze.
Już od wielu lat zebrane w tym dniu ofiary przy poświęceniu pojazdów przekazywane są na zakup środków transportu potrzebnych misjonarzom do ich pracy na Misjach. Księża zachęcali, by każdy kierowca włączył się do akcji prowadzonej przez „MIVA” i propagowanej przez Biuro Misyjne pod hasłem: „podaruj 1 grosz za każdy przejechany bez wypadku 1 km jazdy".
Mamy nadzieję, że nasze ofiary złożone przy tej okazji pomogą misjonarzom – być może i naszym Parafianom ks. Markowi Siekierce z Kamerunu bądź S. Angelice Tabule z Zambii w ich pracy na Misjach.

Święty  Krzysztofie – Patronie kierowców – prowadź bezpiecznie wszystkich podróżujących środkami mechanicznymi do celu ich podróży! Błogosław też w pracy wszystkim Misjonarzom i Misjonarkom.

 

                                                                                      GALERIA.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011